gunes enerjisiuzerin..


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Çar, 20 Mar 2019 ]
Toplam 66 ziyaret
40 benzersiz ziyaretçi

Güneş şarj regülatörleri, güneş panellerinden gelen voltajı ayarlar. Çünkü akümülatörler maksimum 14.4 V şarj edilirler. Şarj regülatörleri bundan fazlasını geçirmez. Şarj regülatörleri  kullanılacak sisteme göre 12V / 24V / 48V ve / veya 10A / 20A / 40A / 60A gibi değerlerde değişir. Şarj regülatörleri aynı zamanda DC voltaj çıkışları olduğundan doğru akımla çalışan cihazlara direk gerilim verirler. Şarj regülatörlerinin LCD göstergeli ve data logger lı modelleri de mevcuttur. LCD göstergelide anlık akü ve panel akım, akü ve panel voltajını ve akünün şarj durumunu gösterir. Data loggerlı şarj regülatörleri istediğiniz zaman aralıklarında akü ve panelin akım, voltaj ve şarj durumlarını kayıt altına alır. Bu kayıtlar bilgisayara dataloggerın desteklediği herhangi bir bağlantı ile aktarılır. Aktarılan bu bilgiler özel programlarla analiz edilerek istenilen bilgileri grafiksel ortamda verir.

Genelde Kullanılan Şarj Regülatörlerinin Bazıları Aşağıda gösterilmiştir.

                       
Güneş Şarj

Yandaki Resimde görülen şarj regülatörü, akünün ve güneş panelinden gelen voltajı ve akünün şarj durumunu üzerindeki ledlerin renk değişimi ile gösterir.

                                                                                                                                   
Güneş Şarj

Yandaki Resimde görülen şarj regülatörü, akünün  güneş panelinden gelen voltaj ve akım ile şarj durumunu üzerindeki lcd ekran ile gösterir.

    
Güneş Şarj

Yandaki Resimde görülen şarj regülatörü dataloggerlıdır. Panelden gelen voltaj ve akımı, akünün şarj durumunu istenilen zaman aralıkları arasında kayıt altına alır. Resimde görüldüğü gibi ara bir bağlantı ile bilgisayar ortamına aktarılır.

 

Editör Bilgileri

yunus günaslan

fizik mühendisi


Editöre Ulaşın

En Son Eklenenler

blizzard-entertainment
diablo3
ubisoft
kristof-kolomb
honore-de-balzac
mardin_katliami
tamiller

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi